DOBRE ZMIANY DLA DOBRA NATURY

Dzięki znaczącym inwestycjom technologicznym oraz wytężonej pracy zespołu wprowadziliśmy szereg zmian, co sprawiło, że nasz wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy.
 

Zmiana nr 1: 1670 ton CO2 mniej

Modernizacja wyparki, czyli urządzenia do zagęszczania mleka, umożliwiła zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery o 1670 ton rocznie. To tyle, ile powstaje ze spalenia ponad 711 000 litrów benzyny. Zmiana ta przyniosła wymierne korzyści naszemu środowisku.
 

Zmiana nr 2: 12 mln litrów WODY mniej

Jak cenna i ważna dla środowiska naturalnego jest woda nie trzeba nikomu przypominać, ale warto wiedzieć, że w procesach produkcji zużywa się jej relatywnie dużo. Aby obniżyć zużycie wody, zainwestowaliśmy w nowe technologie wspomagające procesy produkcyjne. W efekcie zmniejszyliśmy poziom jonów w procesie odzyskiwania wody, co pozwoliło zaoszczędzić aż 12 mln litrów wody w skali roku. To tyle, ile osoba dorosła zużyłaby w ciągu 312 lat!
 

Zmiana nr 3: 20% mniej HAŁASU

Hałas to coraz głośniejszy problem systemów instalacyjnych i wielu procesów produkcyjnych. Może nie jest tak widoczny, jak ilości odpadów zaśmiecających naszą planetę, ale ma na nią równie destrukcyjny wpływ. Modernizacja wyparki i dodatkowa izolacja ścian budynku pozwoliła ograniczyć emisję hałasu o ponad 20%.

Bądź z nami blisko tam, gdzie tego chcesz