Almette

 

Inwestycje na rzecz środowiska

Produkcja przemysłowa odciska negatywne piętno na środowisku naturalnym. W nieubłagany sposób wykorzystuje zasoby przyrody i zakłóca jej dobrostan. Rosnąca emisja gazów cieplarnianych i jej wpływ na ocieplenie klimatu to jedna z negatywnych konsekwencji rozwoju produkcji przemysłowej. Chcąc zmniejszyć nasz wpływ na środowisko naturalne, przeprowadziliśmy szereg modernizacji w zakładzie produkującym Almette.

 

DOBRE ZMIANY DLA DOBRA NATURY

Dzięki znaczącym inwestycjom technologicznym oraz wytężonej pracy zespołu wprowadziliśmy szereg zmian, co sprawiło, że nasz wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy.

Zmiana nr 1: 1670 ton CO2 mniej
Modernizacja wyparki, czyli urządzenia do zagęszczania mleka, umożliwiła zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery o 1670 ton rocznie. To tyle, ile powstaje ze spalenia ponad 711 000 litrów benzyny. Zmiana ta przyniosła wymierne korzyści naszemu środowisku.

Zmiana nr 2: 12 mln litrów WODY mniej
Jak cenna i ważna dla środowiska naturalnego jest woda nie trzeba nikomu przypominać, ale warto wiedzieć, że w procesach produkcji zużywa się jej relatywnie dużo. Aby obniżyć zużycie wody, zainwestowaliśmy w nowe technologie wspomagające procesy produkcyjne. W efekcie zmniejszyliśmy poziom jonów w procesie odzyskiwania wody, co pozwoliło zaoszczędzić aż 12 mln litrów wody w skali roku. To tyle, ile osoba dorosła zużyłaby w ciągu 312 lat!

Zmiana nr 3: 20% mniej HAŁASU
Hałas to coraz głośniejszy problem systemów instalacyjnych i wielu procesów produkcyjnych. Może nie jest tak widoczny, jak ilości odpadów zaśmiecających naszą planetę, ale ma na nią równie destrukcyjny wpływ. Modernizacja wyparki i dodatkowa izolacja ścian budynku pozwoliła ograniczyć emisję hałasu o ponad 20%.

Bądź z nami blisko tam, gdzie tego chcesz: